Turgut İlkokulu Neden Kapatılıyor? Saturday, 31.01.2015

Turgut İlkokulu Neden Kapatılıyor?

 

Değerli Dostlarım;

Okulun öğrencileri ile, köyün yaşayanı ile birlikte imece ruhunu canlandırarak dış ve iç boyasını yaptığımız, içerisine Türkiye İş Bankası'nın katkılarıyla Satranç Odası yaptırdığımız Turgut İlkokulu neden kapatılıyor? Öğretmen yokluğu bahane edilerek 3 sınıfın birlikte tek oda içerisinde okutulduğu bu okulumuzun öğrencileri, Cumhurbaşkanı tarafından okul açılacağı müjdelenen(!), Etiyopya'daki öğrencilerden daha mı az değerlidir? Bunca öğretmen atama beklerken "öğretmen yokluğu" demek bir daha düşünülmesi gereken bir bahanedir. Türkiye'mde saraylar dikilirken öğretmene bütçe yok demek, en hafif tabiriyle "KOMİKTİR".

 

 

İtibarın tasarrufu olmaz diyen büyüklerimiz, eğitimin tasarrufu olur mu? 


  RESİMLER

  VIDEO
  PROJELER
 • Üreten Kadın, Gelişen Türkiye ! Bu Bir Kırsal Kalkınma Projesidir...

  Değerli Dostlarım,

  Bizler toplumsal refahın kırsal bölgeden yayılabileceğine ve büyük ölçüde kadın eliyle sağlanabileceğine inanıyoruz. Bu sebeple kırsal bölgelerdeki bayanlarımızı üretime ve aile bütçelerine destek olacak bir projeye ortak ediyoruz. Bölgemizin kırsal mahallelerindeki kadınlarımızın ürettikleri el ürünlerini bölgemizin insanı ile buluşturuyoruz.

  Kadını daha üretken hale getirmeye çalışan, kadının aile bütçesine…[devamı]

 • Kağıtları Topluyoruz Eğitime Destek Oluyoruz !

  Değerli Dostlarım,

  Sosyal sorumluluk projeleri ürettiğimiz ve gerçekleştirdiğimiz Bir İnsan Grubu ile birlikte yeni bir projeye başlıyoruz. Bu projemizde atık kağıtlarımızı topluyoruz ve geri dönüşüm ile hem çevremizi koruyoruz hem de okullarımıza destek oluyoruz.

  Kağıt toplama noktamız Engelli Kafe'dir. Çevreye, eğitime, geleceğe duyarlı tüm halkımızı projemize destek olmaya çağırıyoruz.

  [devamı]
  GALERİ