10 Ocak Gazeteciler Gününü Kutluyorum Wednesday, 10.01.2018

Değerli Dostlarım;

Demokrasiler halkın fikir egemenliğine dayanan yönetim biçimleridir. Ve bir konu hakkında fikir sahibi olabilmemiz için öncelikle o konudan haberdar olabilmemiz gerekir. Bizlerin haber alma özgürlüğüne katkı koyan, geleceğimiz için, çocuklarımız için olaylardan haberdar olmamızı sağlayan, konular hakkında fikir sahibi olabilmemize katkı koyan gazetecilik mesleği ve gazetecilerimiz çok önemlidir.

Ülkemizde basın mensuplarının yaptıkları görev dolayısıyla, hayatlarını kazandıkları meslekleri dolayısıyla suçlu ilan edilerek özgürlüklerine engel olunması kabul edilemez. Önceki yıllarda görevini yapan, düşüncelerini yazan gazetecilerimiz katlediliyordu, bugün ise gazetecilerimiz tutuklanıyor, itibarsızlaştırılıyor, görevlerini yapmaları engelleniyor. Bu kabul edilebilir değildir. Ve bu anlayış ile mücadelemiz sürecektir.

Biz bu anlayışla mücadele ederken başka bir anlayışla da mücadele etmek gereklidir, o da; gazeteciliğin ne demek olduğu, ne görev yatırdığını unutarak "ağam, paşam çok yaşa"cı anlayışla da mücadele edilmelidir. Ve bu mücadeleyi de basın emekçileri, gerçek gazeteciler yapacaktır. Bir insanın belirli bir dünya görüşü olması çok doğaldır ve tabiki bir gazetecinin de bir dünya görüşü olacaktır. Ama kamu adına görev yapan gazetecilerimizin her görüşü dinlemek ve bu çerçevede görev yapmak gibi hem mesleki, hem de ahlaki sorumluluğu vardır. Ben, ülkemizin bugün bu koşullarına tanıklık eden ve halkın haber alma hakkını sağlayan gazetecilerimize hatırlatmak istiyorum.

Ülkemiz için son derece önemli bir dönemden geçerken topluma gerçek bilgi sunmayan, suni gündemlerle halkı oyalamaya çalışan gazetecileri ve haber kurumlarını da uyarıyorum. Tarih bu günleri ve kimin ne yaptığını kaydediyor. Yarın çocuklarınıza nasıl bir manevi miras bıraktığınızı düşünün. Tarihimizde çocuklarına övünülecek miraslar bırakan gazetecilerimiz vardır; Hasan Tahsin gibi, Uğur Mumcu gibi, Bahriye Üçok gibi, Abdi İpekçi gibi, Gökmen Ulu gibi, Enis Berberoğlu ve daha niceleri gibi...

Dedimya, sorumluluğu olanlara hatırlatıyorum; "Tarih bu günleri kaydediyor"

10 Ocak ÇALIŞAN GAZETECİLER Gününü kutluyorum.


  VIDEO
  PROJELER
 • Üreten Kadın, Gelişen Türkiye ! Bu Bir Kırsal Kalkınma Projesidir...

  Değerli Dostlarım,

  Bizler toplumsal refahın kırsal bölgeden yayılabileceğine ve büyük ölçüde kadın eliyle sağlanabileceğine inanıyoruz. Bu sebeple kırsal bölgelerdeki bayanlarımızı üretime ve aile bütçelerine destek olacak bir projeye ortak ediyoruz. Bölgemizin kırsal mahallelerindeki kadınlarımızın ürettikleri el ürünlerini bölgemizin insanı ile buluşturuyoruz.

  Kadını daha üretken hale getirmeye çalışan, kadının aile bütçesine…[devamı]

 • Kağıtları Topluyoruz Eğitime Destek Oluyoruz !

  Değerli Dostlarım,

  Sosyal sorumluluk projeleri ürettiğimiz ve gerçekleştirdiğimiz Bir İnsan Grubu ile birlikte yeni bir projeye başlıyoruz. Bu projemizde atık kağıtlarımızı topluyoruz ve geri dönüşüm ile hem çevremizi koruyoruz hem de okullarımıza destek oluyoruz.

  Kağıt toplama noktamız Engelli Kafe'dir. Çevreye, eğitime, geleceğe duyarlı tüm halkımızı projemize destek olmaya çağırıyoruz.

  [devamı]
  GALERİ