Demokrasi Araç Mı Amaç Mı ? Monday, 13.11.2017

“Demokrasi araç mı amaç mı?” sorusuyla başladı belki de herşey. Gömlek değiştire değiştire geçirilen günler bugün demokrasinin çok da amaç olmadığı izlenimini her geçen gün ve artan bir şiddette gösteriyor.

Yakın bir geçmişte, 15 yıldır yaşanan bunca İLERİ DEMOKRASİ(!) uygulamalarına bir yenisi eklendi. Halkın oyu ile seçilmiş belediye başkanları AKP Genel Başkanı’nın iradesi ile istifa ettirildi. Hatta AKP’nin Genel Başkanı diğer siyasi partilere de aba altından sopa göstererek “Siz de benzer uygulamayı yapın” dedi.

AKP’deki istifa operasyonunda şimdiye kadar; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Nİğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan ve Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş art arda görevlerinden istifa ettiler.

Gelelim şimdi asıl meseleye; bizzat içinde aktif ve yoğun olarak yer aldığım 3 yerel seçim geçirdim. Ve seçimlerde kendi adaylarımız için oy isterken bize karşı argüman olarak en fazla söylenen cümleler şunlar idi; “Biz partiye değil adaya oy veriyoruz. Bizim oyumuz AKP’ye değil şu adaya, bu adaya. Bizim oyumuz AKP’ye değil adaya”. Bu ve benzeri cümlelere defalarca şahit olduk.

Ama geçtiğimiz süreç adaya değil partiye oy verildiğine bir ispat oldu. Yani sizin “Oyumu adaya veriyorum” diyerek seçtiğiniz belediye başkanları AKP’nin Genel Başkanı’nın iradesi ile istifa ettiler. Demek ki oylarımız adaya gitti belki ama elde edilen güç AKP’nin Genel Başkanı’nda toplanmış. Şuanda istifa ettirilen Belediye Başkanları ile Türkiye geçerli oylarının %36,5’i halkın iradesini yansıtmıyor.

Bir daha ki seçimlerde hepimiz bu konuya dikkat etmeliyiz. Herkese iyi günler.


  RESİMLER

  VIDEO
  PROJELER
 • Üreten Kadın, Gelişen Türkiye ! Bu Bir Kırsal Kalkınma Projesidir...

  Değerli Dostlarım,

  Bizler toplumsal refahın kırsal bölgeden yayılabileceğine ve büyük ölçüde kadın eliyle sağlanabileceğine inanıyoruz. Bu sebeple kırsal bölgelerdeki bayanlarımızı üretime ve aile bütçelerine destek olacak bir projeye ortak ediyoruz. Bölgemizin kırsal mahallelerindeki kadınlarımızın ürettikleri el ürünlerini bölgemizin insanı ile buluşturuyoruz.

  Kadını daha üretken hale getirmeye çalışan, kadının aile bütçesine…[devamı]

 • Kağıtları Topluyoruz Eğitime Destek Oluyoruz !

  Değerli Dostlarım,

  Sosyal sorumluluk projeleri ürettiğimiz ve gerçekleştirdiğimiz Bir İnsan Grubu ile birlikte yeni bir projeye başlıyoruz. Bu projemizde atık kağıtlarımızı topluyoruz ve geri dönüşüm ile hem çevremizi koruyoruz hem de okullarımıza destek oluyoruz.

  Kağıt toplama noktamız Engelli Kafe'dir. Çevreye, eğitime, geleceğe duyarlı tüm halkımızı projemize destek olmaya çağırıyoruz.

  [devamı]
  GALERİ