Yeter Ki Yürekler Engelsiz Olsun Saturday, 03.12.2016

Değerli Dostlarım;
Bildiğiniz gibi 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ dür. Aslında 3 Aralık bir farkındalık, farkında olma günüdür. Hiç kimse engelli olmayı seçmez. Ve bu bir seçim veya tercih olmadığı için de bu durumun sorumluluğu engelli vatandaşlarımıza yüklenemez. Sosyal Devlet olma niteliği tam da bu noktada yine karşımıza çıkıyor. Anayasamızda da belirtildiği üzere devletimiz sosyal niteliğe sahiptir. Ve Sosyal Devlet vatandaşının temel gereksinimlerini en güçsüz kesimden başlayarak karşılayan devlet demektir. Bunun bilincinde olmak ve bu hakkı hatırlatmak ve talep etmekte her vatandaşımızın hakkı ve görevidir.
Bu noktada yine bizi bir arada tutan, birlik ve beraberliğimizi sağlayan sevgi kavramının önemini bir kez daha hatırlamalıyız. Bir duvarın taşlarını bir arada tutan harç gibi bizleri de bir arada, bütün ve birlikte tutan da sevgidir.
Bir tercih olmayan engelliliği ve yaşanılan engelleri sevgi ile aşabiliriz. En çok ihtiyacımız olan, bizi bir ve birlikte tutan sevgi ile engelliliği, engelleri aşabilmek mümkün.
Yeter ki yürekler engelsiz olsun.


  VIDEO
  PROJELER
 • Üreten Kadın, Gelişen Türkiye ! Bu Bir Kırsal Kalkınma Projesidir...

  Değerli Dostlarım,

  Bizler toplumsal refahın kırsal bölgeden yayılabileceğine ve büyük ölçüde kadın eliyle sağlanabileceğine inanıyoruz. Bu sebeple kırsal bölgelerdeki bayanlarımızı üretime ve aile bütçelerine destek olacak bir projeye ortak ediyoruz. Bölgemizin kırsal mahallelerindeki kadınlarımızın ürettikleri el ürünlerini bölgemizin insanı ile buluşturuyoruz.

  Kadını daha üretken hale getirmeye çalışan, kadının aile bütçesine…[devamı]

 • Kağıtları Topluyoruz Eğitime Destek Oluyoruz !

  Değerli Dostlarım,

  Sosyal sorumluluk projeleri ürettiğimiz ve gerçekleştirdiğimiz Bir İnsan Grubu ile birlikte yeni bir projeye başlıyoruz. Bu projemizde atık kağıtlarımızı topluyoruz ve geri dönüşüm ile hem çevremizi koruyoruz hem de okullarımıza destek oluyoruz.

  Kağıt toplama noktamız Engelli Kafe'dir. Çevreye, eğitime, geleceğe duyarlı tüm halkımızı projemize destek olmaya çağırıyoruz.

  [devamı]
  GALERİ