Bugün Kadınlarımıza Seçme Ve Seçilme Hakkı Verildiği Gün ... Monday, 05.12.2016

Kadınlarımız bu toprakların kurtuluşunda da, bu devletin kuruluşunda da kendisinden beklenenden ve üzerine düşenden daha fazlasını vermiştir. Bu özverinin, vatan ve millet sevgisinin, bayrak sevgisinin bir gerekliliği olarak, kadının katkısıyla ülke yönetiminin daha üretken, daha iyi ve sağlıklı olabileceği sebebiyle de Büyük Atatürk kadınlarımıza bugün seçme ve seçilme hakkı vermiştir.

Geçmişimizi bilelim, tarihimizi bilelim, kıymetini bilelim.

 

Kadınlarımız, kadınlarımız vardı 1920'lerde kadınlarımız 21'lerde
Yürürlerdi yekpare meşalelerinden tekerlekleriyle
Yürürlerdi Kocatepe'ye yürürlerdi Çanakkale'ye
Arşın arşın yükselirdi Mustafa Kemal'in gölgesi
Aşardı! Aşardı! Aşardı dağları arkadaş...


  VIDEO
  PROJELER
 • Üreten Kadın, Gelişen Türkiye ! Bu Bir Kırsal Kalkınma Projesidir...

  Değerli Dostlarım,

  Bizler toplumsal refahın kırsal bölgeden yayılabileceğine ve büyük ölçüde kadın eliyle sağlanabileceğine inanıyoruz. Bu sebeple kırsal bölgelerdeki bayanlarımızı üretime ve aile bütçelerine destek olacak bir projeye ortak ediyoruz. Bölgemizin kırsal mahallelerindeki kadınlarımızın ürettikleri el ürünlerini bölgemizin insanı ile buluşturuyoruz.

  Kadını daha üretken hale getirmeye çalışan, kadının aile bütçesine…[devamı]

 • Kağıtları Topluyoruz Eğitime Destek Oluyoruz !

  Değerli Dostlarım,

  Sosyal sorumluluk projeleri ürettiğimiz ve gerçekleştirdiğimiz Bir İnsan Grubu ile birlikte yeni bir projeye başlıyoruz. Bu projemizde atık kağıtlarımızı topluyoruz ve geri dönüşüm ile hem çevremizi koruyoruz hem de okullarımıza destek oluyoruz.

  Kağıt toplama noktamız Engelli Kafe'dir. Çevreye, eğitime, geleceğe duyarlı tüm halkımızı projemize destek olmaya çağırıyoruz.

  [devamı]
  GALERİ