Birisi Başkomutan MI Dedi ? Sunday, 17.07.2016

Komutan dediğin savaş meydanlarında olur, askerinin önünde. Savaş meydanları verir o sıfatı, tarih verir. Göğsünde madalyan olacak verdiğin mücadelelerin kanıtı, düşmanın kıskanarak bakacağı. Oldum demekle olunmaz başkomutan.

Birisi Başkomutan mı dedi? Tarihe bakın, Sakarya'ya bakın, Dumlupınar'a bakın, Çanakkale'ye bakın.

Birisi Başkomutan mı dedi? Sivas'a bakın, Erzurum'a bakın, Samsun'a bakın.

Tarih herkesi sıfatıyla yazar. Kimine komutan der, kimine paşa der, kimine Gazi der. Ama mutlaka birşey der. Kimine lider der, kimine Ata der, kimine başkomutan der, kimine dünya lideri der, kimine reis der. Hepsini kısaca ifade etmek istediğinde ise Atatürk der. Tarih herkese birşey der.

Mesele senin değil, tarihin ne dediğidir.


  VIDEO
  PROJELER
 • Üreten Kadın, Gelişen Türkiye ! Bu Bir Kırsal Kalkınma Projesidir...

  Değerli Dostlarım,

  Bizler toplumsal refahın kırsal bölgeden yayılabileceğine ve büyük ölçüde kadın eliyle sağlanabileceğine inanıyoruz. Bu sebeple kırsal bölgelerdeki bayanlarımızı üretime ve aile bütçelerine destek olacak bir projeye ortak ediyoruz. Bölgemizin kırsal mahallelerindeki kadınlarımızın ürettikleri el ürünlerini bölgemizin insanı ile buluşturuyoruz.

  Kadını daha üretken hale getirmeye çalışan, kadının aile bütçesine…[devamı]

 • Kağıtları Topluyoruz Eğitime Destek Oluyoruz !

  Değerli Dostlarım,

  Sosyal sorumluluk projeleri ürettiğimiz ve gerçekleştirdiğimiz Bir İnsan Grubu ile birlikte yeni bir projeye başlıyoruz. Bu projemizde atık kağıtlarımızı topluyoruz ve geri dönüşüm ile hem çevremizi koruyoruz hem de okullarımıza destek oluyoruz.

  Kağıt toplama noktamız Engelli Kafe'dir. Çevreye, eğitime, geleceğe duyarlı tüm halkımızı projemize destek olmaya çağırıyoruz.

  [devamı]
  GALERİ