1 Kasım Seçimleri için halka açık mektup... Wednesday, 28.10.2015

Değerli Dostlarım;

 

1 Kasım günü ülkemiz ve bizler için çok önemli ve belirleyici bir seçim için oy kullanacağız. Ülkemizin yönetimi için yetki verdiğimiz kişilerin karne günü olarak da değerlendirilebilecek olan böylesi günlerde dikkatli karar vermeli, geride bıraktığımız günleri düşünmeli ve "Nasıl bir Türkiye" hayal ettiğimizi her zaman göz önünde bulundurmalıyız.

 

Siyaset yaparken yada siyasi kararlar alırken temel motivasyonumuz sahip olduğumuz yaşamsal felsefeyi ve hayat görüşümüzü yaşam alanlarımıza yansıtabilmek ve yayabilmektir. Bu yüzden yaptığımız seçimlerin yaşam alanlarımızı ve yaşam haklarımızı direkt olarak ilgilendirdiğini her zaman "Hatırlaması Gerekenler Listesi"nde ilk sıraya yazmalıyız.

 

Geçmişimizi iyi bilmek ve geçmişimizden dersler çıkarabilmek geleceğe daha umutlu bakabilmemizin önemli bir koşuludur. Bu yüzden nereden geldiğimizi, hangi şartları yaşadığımızı öğrenmeliyiz ve bu öğrendiklerimizi hep hatırlayarak gelecek nesillere aktarmalıyız. “Modern Padişahlık” olarak tanımlayabileceğimiz “Başkanlık Sistemi”ne, Cumhuriyet ilke ve devrimleri ile kurulmuş modern Türkiye Cumhuriyeti ile dimdik, karşı durabilmeliyiz. Ülkemizin kurucusu, bu milletin kurtarıcısı Büyük Atatürk ve silah arkadaşlarını her zaman hatırlamalıyız. Bu büyük kahramanlara her zaman minnet duymalıyız.

 

Bizlerin doğduğu; ahlakın, dürüstlüğün, namusun, vatan sevgisinin, bayrak sevgisinin… atalarımızdan miras olduğu bu topraklar, tarihi okuduğumuzda görüyoruz ki böylesine hür ve bizim değildi. Ve çok zor şartlar altında büyük fedakarlıklar ve mücadelelerle bu vefakar, cefakar ve inançlı milletin eşi görülmemiş mücadelesi ile bize yurt oldu, vatan oldu. Bu yüzden Büyük Atatürk'e ve atalarımıza minnet duyuyoruz.

 

Ve birşeyi daha her zaman hatırlamalıyız ki; bizler atalarımızın mirasçıları değil, torunlarımızın emanetçileriyiz. Hedefimiz her zaman çağdaş dünya ve çağdaş dünyanın yaşam koşullarıdır.

 

Çağdaş dünyayı ve yaşam koşullarını hedefleyen bizler 1 Kasım günü geleceğimizi oylayacağız. Atatürk’ün laik ve çağdaş Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşama arzumuzu haykıracağız. Bu yüzden torunlarımıza karşı sorumlu, atalarımıza karşı da borçluyuz. Hem vatandaşlık görevimiz adına hem de yaşamak istediğimiz ideal adına 1 Kasım’da oy vereceğiz, boş vermeyeceğiz.

 

Bizler dünya ile rekabet edebilecek bir sosyal hayatı oylayacağız.

Bizler dünya ile rekabet edebilecek bir ekonomik hayatı oylayacağız.

Bizler dünya ile rekabet edebilecek bir gelecek yaratacak eğitim sistemimizi oylayacağız.

Bizler dünyanın ayakta alkışladığı sanata ve sanatın evrensel dünyasına eser verme çabasındaki Türkiye'yi oylayacağız.

Bizler eskisi olmadığı gibi yenisi de olmayan laik, demokratik ve özlediğimiz gibi bağımsız bir Türkiye Cumhuriyeti’ni oylayacağız.

Bizler Büyük Atatürk'ün Türkiye Cumhuriyeti’ni oylayacağız.

 

Bizler Önce İnsan, Önce Birlik, Önce Türkiye anlayışını oylayacağız.


  VIDEO
  PROJELER
 • Üreten Kadın, Gelişen Türkiye ! Bu Bir Kırsal Kalkınma Projesidir...

  Değerli Dostlarım,

  Bizler toplumsal refahın kırsal bölgeden yayılabileceğine ve büyük ölçüde kadın eliyle sağlanabileceğine inanıyoruz. Bu sebeple kırsal bölgelerdeki bayanlarımızı üretime ve aile bütçelerine destek olacak bir projeye ortak ediyoruz. Bölgemizin kırsal mahallelerindeki kadınlarımızın ürettikleri el ürünlerini bölgemizin insanı ile buluşturuyoruz.

  Kadını daha üretken hale getirmeye çalışan, kadının aile bütçesine…[devamı]

 • Kağıtları Topluyoruz Eğitime Destek Oluyoruz !

  Değerli Dostlarım,

  Sosyal sorumluluk projeleri ürettiğimiz ve gerçekleştirdiğimiz Bir İnsan Grubu ile birlikte yeni bir projeye başlıyoruz. Bu projemizde atık kağıtlarımızı topluyoruz ve geri dönüşüm ile hem çevremizi koruyoruz hem de okullarımıza destek oluyoruz.

  Kağıt toplama noktamız Engelli Kafe'dir. Çevreye, eğitime, geleceğe duyarlı tüm halkımızı projemize destek olmaya çağırıyoruz.

  [devamı]
  GALERİ