77 Milyon Kardeşiz Aslında... Tuesday, 16.06.2015

77 Milyon Kardeşiz Aslında...

 

77 Milyon kardeşiz aslında; yan yana duran, aynı toprakta yaşayan, aynı ekmeği bölüşen, aynı suyu içen.

77 milyon kardeşiz aslında; dedeleri bu topraklar için cephe cephe gezen, kurşuna kendini siper eden, vatan sağolsun diye şahadet şerbeti içen.

77 milyon kardeşiz aslında; aynı hedefe birlikte yürüyen, daha yaşanabilir bir Türkiye düşleyen, çağdaş bir medeniyet ülküsü için yürek yüreğe, gönül gönüle üreten gelişen.

 

Evet değerli dostlarım, hepimiz kardeşiz. Belki bir süredir aramız açıktı. Belki bir süredir aramızda soğukluk vardı. Belki de bir süredir konuşmuyorduk. Ama artık bu tavrımızı bırakma, yarınlara yeniden umutla bakma isteğimizi haykırdık. Kendi düşüncelerimizi ortaya koyarak; biz ortak aklın birlikteliğini yaşamak istiyoruz, uzlaşarak birbirimizi anlamak ve bir olmak istiyoruz dedik, farklılıklarımızın kültürel bir zenginlik olduğunu görerek.

 

77 milyon kardeşiz aslında; değerlerimize sahip çıkan, çağdaş dünya ile rekabet etmek isteyen. Son günlerde gördük ki bizim birbirimizi dinleyemeye, birbirimize hiç olmazsa bir şans vermeye ihtiyacımız var olduğunu belirttik.

 

Tarihin her anı çağdaştır. Ve tarih her an yazılan bir kavramdır. Tarih boyunca aynı coğrafyada yaşayan bizler, ortak değerler ile hareket ettiğimizde neler yapabildiğimizi tüm Dünya'ya ispatladık. Çok değil, 92 yıl önce hep birlikte kanla canla kurduğumuz bu ülke hepimizin kardeşlik türküsüdür aslında. Birlikteliğimizin bir mührüdür. Bu topraklar kardeşliğin türküsüdür.

 

Bizim büyük Atatürk'ün evrensel ilkelerini anlayarak yeniden ayağa kalkma ve ileri atılma zamanımız gelmiştir. Bizim bu ülkenin zenginliğini, değerlerini ve potansiyelini kullanarak yeniden Dünya'ya kendimizi ispat zamanımız gelmiştir. Bizim kardeş olduğumuzu, bir olduğumuzu Dünya'ya yeniden haykırma zamanımız gelmiştir.

 

Önümüzdeki sorunlar ne olursa olsun Büyük Atatürk'ün söylediği gibi "bizler bununla da baş etmesini bileceğiz". Çünkü bizler 77 milyonluk Büyük Atatürk'ün Türkiye Cumhuriyeti ailesinin fertleriyiz. Büyük Atatürk'ün bu topraklarda yaşayan herkesin Türk olduğunu belirttiği tanımdan yola çıkarak,

 

Ne mutlu Türk'üm diyene,

Ne mutlu kardeşlik ülküsüne bir tuğla koyabilene,

Ne mutlu bu topraklarda kardeşlik türküsü söyleyebilene.    


  VIDEO
  PROJELER
 • Üreten Kadın, Gelişen Türkiye ! Bu Bir Kırsal Kalkınma Projesidir...

  Değerli Dostlarım,

  Bizler toplumsal refahın kırsal bölgeden yayılabileceğine ve büyük ölçüde kadın eliyle sağlanabileceğine inanıyoruz. Bu sebeple kırsal bölgelerdeki bayanlarımızı üretime ve aile bütçelerine destek olacak bir projeye ortak ediyoruz. Bölgemizin kırsal mahallelerindeki kadınlarımızın ürettikleri el ürünlerini bölgemizin insanı ile buluşturuyoruz.

  Kadını daha üretken hale getirmeye çalışan, kadının aile bütçesine…[devamı]

 • Kağıtları Topluyoruz Eğitime Destek Oluyoruz !

  Değerli Dostlarım,

  Sosyal sorumluluk projeleri ürettiğimiz ve gerçekleştirdiğimiz Bir İnsan Grubu ile birlikte yeni bir projeye başlıyoruz. Bu projemizde atık kağıtlarımızı topluyoruz ve geri dönüşüm ile hem çevremizi koruyoruz hem de okullarımıza destek oluyoruz.

  Kağıt toplama noktamız Engelli Kafe'dir. Çevreye, eğitime, geleceğe duyarlı tüm halkımızı projemize destek olmaya çağırıyoruz.

  [devamı]
  GALERİ