Büyük Atatürk'ün Marmaris'imize Gelişinin 80. Yılı... Monday, 23.02.2015

Değerli Dostlarım,

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Atatürk 30 Ocak 1933 ve 23 Şubat 1935 tarihlerinde iki kez Marmaris'imizi ziyaret etmiştir. Başbakanlık Atatürk Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Atatrük Araştırma Merkezi Başkanlığı'nın konuyla ilgili yaptığı açıklamaya göre ikinci ziyaretinin daha uzun olmuştur. Ve bu sebeple de ikinci ziyaretin resmi kutlama kapsamına alınmasının daha uygun olduğu ifade edilmiştir.

Büyük Atatürk'ün Marmaris'imizi ziyaret etmesi bizler için çok önemli, güzel ve gurur verici bir olaydır. Ve bizler de Büyük Atatürk'e bu ziyaretine şu şekilde ses veriyoruz;

Marmaris'imize hoş geldiniz Büyük Atatürk. Bıraktığınız gibiyiz.

Hala Cumhuriyetin Kalesiyiz...


  VIDEO
  PROJELER
 • Üreten Kadın, Gelişen Türkiye ! Bu Bir Kırsal Kalkınma Projesidir...

  Değerli Dostlarım,

  Bizler toplumsal refahın kırsal bölgeden yayılabileceğine ve büyük ölçüde kadın eliyle sağlanabileceğine inanıyoruz. Bu sebeple kırsal bölgelerdeki bayanlarımızı üretime ve aile bütçelerine destek olacak bir projeye ortak ediyoruz. Bölgemizin kırsal mahallelerindeki kadınlarımızın ürettikleri el ürünlerini bölgemizin insanı ile buluşturuyoruz.

  Kadını daha üretken hale getirmeye çalışan, kadının aile bütçesine…[devamı]

 • Kağıtları Topluyoruz Eğitime Destek Oluyoruz !

  Değerli Dostlarım,

  Sosyal sorumluluk projeleri ürettiğimiz ve gerçekleştirdiğimiz Bir İnsan Grubu ile birlikte yeni bir projeye başlıyoruz. Bu projemizde atık kağıtlarımızı topluyoruz ve geri dönüşüm ile hem çevremizi koruyoruz hem de okullarımıza destek oluyoruz.

  Kağıt toplama noktamız Engelli Kafe'dir. Çevreye, eğitime, geleceğe duyarlı tüm halkımızı projemize destek olmaya çağırıyoruz.

  [devamı]
  GALERİ